Прибутковість виробництва молока скоротилася


Прибутковість виробництва молока скоротилася

Основною причиною падіння прибутковості виробництва молока було стрімке підвищення цін на концентровані корми.

Прибутковість виробництва молока в Україні в березні скоротився на 8,7%, продовживши негативну тенденцію перших двох місяців 2018 року.

Про це повідомив економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

Він підкреслив, що вперше в поточному році рівень індексу за місяць був нижчим, ніж середній показник за останні п’ять років (на 5%). “Незважаючи на те, що ціни на молоко знизилися лише на 1,8% протягом трьох місяців поточного року, прибутковість виробництва молока впала одразу на цілих 20,4% порівняно з груднем 2017 року. А це – дуже відчутно, особливо якщо врахувати, що потенціал зниження цін на молоко також є досить суттєвим”, – написав експерт. За словами Ярмака, основною причиною падіння прибутковості виробництва молока було стрімке підвищення цін на концентровані корми.

Тільки соняшниковий шрот протягом першого кварталу 2018 року подорожчав у 1,5 рази. Фуражна кукурудза і соєвий шрот подорожчали більш ніж на 12%, а фуражна пшениця – на 4%. “Якщо порівнювати середню прибутковість виробництва молока за перший квартал 2018 року з таким же періодом попереднього року, то вона була на 4,8% нижче. Крім того, фермери заробили на 4,3% менше, ніж в середньому за перший квартал за останні п’ять років”, – зазначив експерт. Він додав, що в березні, як правило, ціни на молоко в Україні починають сезонне зниження, тому, в основному, прибутковість виробництва також знижується. “Враховуючи ситуацію на світовому ринку і на ринку кормів, думаю, що, цілком можливо, негативна тенденція на ринку молока збережеться”, – додав Ярмак.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування