Український автопром захистять від «занадто дешевих» іноземних конкурентів


Український автопром захистять від «занадто дешевих» іноземних конкурентів

Український автопром захистять від «занадто дешевих» іноземних конкурентів, які своїми авто збивають продажі вітчизняним підприємствам. Для цього у Раду внесли кілька законопроектів, які повинні поставити заслін брендам, які продають товари зі значними знижками або яким допомагають їхні держави.

Мова йде про законопроекти №8102, №8103, №8104 і №8105. Вони дають можливість припиняти випадки демпінгового та субсидованого імпорту. Найпростіший приклад демпінгового імпорту — коли якийсь товар ввозиться в Україну за меншою ціною, ніж його нормальна вартість, щоб «видавити» з ринку місцевих виробників (але можуть ввозити і з країн-посередників).

Виробник імпортного продукту може продавати його в Україні і за ринковою ціною, але у себе вдома отримувати від уряду гроші, дешеві кредити або всілякі податкові пільги і послаблення. Суперництво з конкурентом, у якого в рукаві прихований “туз”, явно не йде на користь національному виробнику.

У законопроектах йдеться про товари, які можуть бути привезені в Україну на умовах нечесної конкуренції, але з автомобілями це питання стоїть особливо гостро.

У Федерації роботодавців автомобільної галузі (ФРАО) кажуть, що зараз в Україні діють подібні законопроекти, прийняті ще в 1998 році.

«Деякі виробники у себе «вдома» платять нульові податки, або заходять сюди за підтримки держустанов своїх країн з приводу кредитування або субсидування. У старих законах це не враховувалося. Більш того, там прописувалося, що антисубсидарне і антидемпінгове розслідування виробники або їх об’єднання могли розпочати, якщо вони виробляють більше ніж 51% продукції на ринку. Це досить складна процедура, що в Україні практично не захищає виробника на своєму ж ринку. А нові законопроекти осучаснять цю практику”, — сказав директор виконавчої дирекції ФРАО Сергій Петренко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування