Samsung став лідером на ринку мікрочіпів, обігнавши Intel


Samsung став лідером на ринку мікрочіпів, обігнавши Intel

Корейська компанія Samsung Electronics збільшила виручку в сфері виробництва напівпровідників на 53,6% в 2017 році і стала найбільшим гравцем ринку, обігнавши американську Intel, йдеться в звіті дослідницької компанії IHS Markit.

Intel лідирувала на ринку чіпів з 1993 року, коли був випущений центральний процесор (ЦП) Pentium для ПК. Однак через швидке поширення мобільних пристроїв за останні кілька років ринок чіпів пам’яті став більше ринку ЦП.

Третє місце в списку зайняла південнокорейська SK Hynix, що збільшила виручку на 81,2%.

Серед компаній, які не мають власних виробничих потужностей, перше місце зберіг Qualcomm, а на друге перемістилася nVidia, яка підвищила виручку на 42,3%, багато в чому завдяки попиту на її продукцію з боку майнерів криптовалют.

В цілому світові продажі мікрочіпів торік підскочили на 21,7%, максимальними темпами за 14 років, і склали $429 млрд.

Чіпи пам’яті стали найуспішнішою категорією мікрочіпів, зафіксувавши зростання продажів на 60,8%. Усередині цієї категорії, продажі динамічних чіпів операційної пам’яті (DRAM) підскочили на 76,7%, мікросхем NAND – на 46,6%. Обсяг продажів чіпів інших категорій збільшився на 9,9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування