Рада прийняла законопроект про банкрутство в першому читанні


Рада прийняла законопроект про банкрутство в першому читанні

Верховна Рада прийняла за основу депутатський законопроект про Кодекс України щодо процедур банкрутства (№8060), який передбачає процедуру банкрутства фізичної особи.

Відповідне рішення підтримали 233 народні депутати на пленарному засіданні парламенту у вівторок.

“Законопроект відповідає на всі питання, що стосуються санації, банкрутства, ліквідації юридичних осіб. Ми це збалансували і виділили в першій книзі Кодексу. Друга книга містить новий інститут українського законодавства – ця книга регулює банкрутство фізичних осіб”, – сказав глава парламентського комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.

Законопроект передбачає судову і досудову процедуру банкрутства фізособи. Зокрема, пропонується дозволити застосувати до фізособи, яка не в змозі погасити борги, їх реструктуризацію, в іншому випадку – визнати його банкрутом із задоволенням вимог кредиторів.

Документом також пропонується дозволити продавати майно банкрутів виключно на електронному аукціоні через єдину систему при обов’язковому узгодженні з кредиторами стартової ціни лота, тексту оголошення, вартості вмісту.

Як вказується в пояснювальній записці до проекту закону, чинне регулювання процедур банкрутства дозволяє боржникам ухилятися від виконання своїх зобов’язань перед кредиторами. Процедури банкрутства занадто довгі і недостатньо ефективні, що робить вітчизняний ринок неконкурентоспроможним.

Законопроект також пропонує дозволити забезпеченим кредиторам ініціювати справу про банкрутство.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
В Контексті Finance.ua
Опитування