За що більшість українців можуть позбавити субсидій


За що більшість українців можуть позбавити субсидій

Після завершення опалювального сезону багато українських родин можуть залишитися без субсидій.

У квітні побутовим споживачам перерахують розмір комунальних знижок з урахуванням оновлених доходів. Зараз є всього кілька причин, за якими українців можуть позбавити субсидії, але вони стосуються багатьох.

Найпоширеніші з них – покупка на суму від 50 тис. грн, приховування частини свого доходу й накопичення заборгованості за комунальні послуги.

Часто субсидії відбирають і в тому випадку, якщо виявиться, що “обов’язкового платежу” вистачає на оплату комуналки в межах нормативів. За рахунок збільшення зарплат і пенсій все більше українських сімей за формальними критеріями можуть дозволити собі оплату комунальних послуг.

У Міністерстві соціальної політики кажуть, що через зростання доходів кожна десята сім’я може залишитися без субсидії.

У Міністерстві фінансів уже почали активно шукати через реєстри порушників, які здійснюють покупки на суму понад 50 тис. грн. Таких людей теж автоматично позбавляють субсидії на наступний опалювальний сезон.

У 2018 році на комунальні знижки в бюджет заклали понад 70 млрд грн. Однак частина цієї суми піде на погашення старих боргів, тому виділених грошей не вистачить всім одержувачам субсидій.

Експерти кажуть, що уряд планує заощадити на субсидії. Цього в Кабміні хочуть досягти не лише завдяки зростанню доходів, а й шляхом виплати субсидій тільки за фактично спожиті послуги.

Нагадаємо, незабаром українці почнуть отримувати “листи щастя” про необхідність заплатити податок на нерухомість.

Квитанції українцям почнуть розносити через кілька місяців. Заплатити податок необхідно до кінця серпня. При цьому його сума зросте більш ніж в два рази або на 233%. Така ситуація пов’язана з тим, що податок сплачується за минулий рік і він прив’язаний до мінімальної зарплати.

У Податковому кодексі сказано, що у українців є 60 днів на сплату податку. Відлік починається в день отримання квитанції.

Згідно з кодексом, платити доведеться тільки за “зайві” квадратні метри. А це від 60 квадратних метрів для квартир і від 120 квадратних метрів для будинків. Якщо є і будинок, і квартира, то податкова пільга становить 180 квадратних метрів, а далі також доведеться платити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування