EIB схвалив кредит на €932 млн для фінансування проекту газопроводу TANAP


EIB схвалив кредит на €932 млн для фінансування проекту газопроводу TANAP

Рада директорів Європейського інвестиційного банку (ЕIB) 15 березня затвердила надання кредиту в розмірі €932 млн на фінансування будівництва Трансанатолійського газопроводу (TANAP), говориться в повідомленні банку.

При цьому банк не уточнює, хто виступає бенефіціаром за кредитом.

Раніше кредитування даного проекту було схвалено Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Світовим банком та Азіатським банком інфраструктурних інвестицій.

Загальна вартість фінансування будівництва TANAP оцінюється в $8,6 млрд.

Газопровід TANAP довжиною 1,85 тис. км призначений для транспортування азербайджанського газу з родовища Шах-Деніз в рамках “Стадії-2” його розробки від грузино-турецького кордону до західних кордонів Туреччини.

Закладка фундаменту газопроводу TANAP відбулася в березні 2015 року в турецькій провінції Карс. Пропускна спроможність газопроводу складе як мінімум 16 млрд кубометрів на рік, з яких 10 млрд кубометрів будуть направлятися в Європу, 6 млрд кубометрів – в західні регіони Туреччини.

В перспективі потужність труби буде доведена до 24 млрд кубометрів газу на рік, а потім – до 31 млрд кубометрів.

Поставки газу по TANAP в Туреччину почнуться з кінця червня 2018 року. Причому в перший рік обсяг поставок газу в Туреччину складе 2 млрд кубометрів, у другий рік – 4 млрд кубометрів, в третій рік – 6 млрд кубометрів.

Довідка Finance.ua:

  • У проекті TANAP 30% належить Botas, 58% – Держнафтокомпанії Азербайджану, 12% – BP.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування