"Газпром" вирішив розірвати контракти з "Нафтогазом", щоб не платити нові штрафи за 2018 і 2019 рр.


"Газпром" вирішив розірвати контракти з "Нафтогазом", щоб не платити нові штрафи за 2018 і 2019 рр.

“Газпром” вирішив розірвати контракти з “Нафтогазом України”, щоб не платити нові штрафи за 2018-й і 2019 рр, повідомив голова правління “Газпрому” Олексій Міллер.

О. Міллер зазначив, що “Стокгольмський арбітраж ухвалив асиметричне рішення, яке порушило баланс інтересів сторін за контрактами на постачання і транзитним”.

“За рішенням арбітражу “Газпром” повинен заплатити “Нафтогазу” $2,56 млрд. Але з розумінням того, що НАК “Нафтогаз України” одразу ж зробив заяву про те, що за майбутній 2018-2019 рр.. до кінця дії контракту НАК “Нафтогаз України” на підставі рішення Стокгольмського арбітражу стягне з нас ще штрафи, і ми будемо змушені заплатити ще кілька мільярдів доларів. Звичайно ж, у таких умовах для нас ці контракти стають економічно неефективними, недоцільними з економічної точки зору.

“Газпром” ухвалив рішення про початок процедури розірвання контрактів в судовому порядку через Стокгольмський арбітраж. Але ми вже подали апеляцію за контрактом на постачання газу Україні, до кінця березня буде подана апеляція за контрактом на транзит. Ініційована процедура розірвання контракту в установленому порядку”, – пояснив він.

“Без сумніву, рішення про розірвання контрактів – це процедура не дуже швидка. Мабуть, на це піде плюс-мінус півтора – два роки. Але для транзиту в Європу через територію України в даний час ніяких ризиків немає, якщо, звичайно ж, не буде несанкціонованого відбору з боку НАК “Нафтогаз України”, – сказав О. Міллер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування