У НБУ пояснили, за рахунок чого формується тиск на інфляцію


У НБУ пояснили, за рахунок чого формується тиск на інфляцію

Члени комітету монетарної політики (КМП) Національного банку України (НБУ) констатують, що тиск на інфляцію формується за рахунок зростання мінімальної зарплати і пенсійних виплат.

Про це свідчать підсумки засідання членів комітету монетарної політики НБУ від 28 лютого.

На засіданні члени КМП відзначили, що значною мірою тиск на інфляцію формується через продовження зростання заробітних плат високими темпами, у тому числі через підвищення мінімальної заробітної плати, а також нові ініціативи щодо подальшого збільшення пенсійних виплат.

Серед інфляційних ризиків вони також вказали високу вразливість економіки України у зв’язку з тим, що триває відстрочка отримання чергового траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом; зростання інфляційних очікувань економічних агентів; суттєві темпи зростання споживчого попиту.

Також члени КМП констатували, що підвищення облікової ставки в попередні місяці було одним з факторів, який сприяв притоку іноземного капіталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування