Порошенко: ціни на електроенергію для населення не повинні підвищуватися


Порошенко: ціни на електроенергію для населення не повинні підвищуватися

Президент Петро Порошенко вважає, що ціни на електроенергію для населення не повинні бути підвищені.

Про це він заявив в інтерв’ю українським телеканалам.

“Український народ, українські люди не повинні платити за ці примхи, і ціни для населення не повинні бути підвищені… Я сумніваюся, що у квітні – принаймні мені про це нічого не відомо – ця система (впровадження стимулюючого регулювання, RAB-тариф, – ред.) буде введена. Думаю, що це вимагає додаткових кроків з боку регулятора, уряду і, можливо, парламенту”, – сказав президент, відповідаючи на питання про можливе підвищення тарифів на електроенергію з 1 квітня.

Він також зазначив, що сьогодні в Україні не створений ринок електроенергії.

“Так, треба вводити європейські норми. Так, треба виконувати ті зобов’язання, які ми брали на себе в Угоді про асоціацію, під якою стоять підписи тих, хто має безпосереднє відношення до Угоди про асоціацію. Це зобов’язання парламенту і уряду, не президента”, – додав Порошенко.

RAB-регулювання – це система довгострокового тарифоутворення, що широко застосовується в європейських країнах, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електромереж, тоді як на сьогодні тарифи для компаній електроенергетичного сектору розраховуються за принципом “витрати плюс”.

Нагадаємо, в лютому голова НКРЕКП Дмитро Вовк запевнив, що при переході на RAB-регулювання тарифи на електроенергію в Україні залишаться найнижчими в Європі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування