Стало відомо, коли запрацює 4G в Україні


Стало відомо, коли запрацює 4G в Україні

В Україні вже до травневих свят обіцяють включити 4G – мобільний інтернет, здатний розвивати швидкість до 100 М/біт в секунду. Цей стандарт зв’язку ще називають LTE і він значно вище за швидкістю, ніж 3G.

Пройшли відкриті торги на отримання ліцензій 4G в діапазоні 1800 МГц.

Перші три лоти шириною відповідно 25 МГц, 20 МГц і 15 МГц в діапазоні 1800 МГц за 1,325 млрд грн, 1,06 млрд грн і 795 млн грн по праву першочергового викупу придбали оператори мобільного зв’язку “Київстар”, “Vodafone-Україна” і lifecell, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Всього з урахуванням трьох ліцензій, отриманих за пріоритетним правом викупу, за підсумками минулого тендера оператори заплатять до бюджету 5,434 млрд грн.

Ведучий торгів зазначив, що в порівнянні з очікуваним (відповідно до початкових цінами за лоти – 3,988 млрд грн) в цілому бюджет отримає на 1,446 млрд грн більше.

У “Київстар” повідомили про плани запустити 4G у першій половині 2018 року: мобільний оператор уже підготував свою мережу до запуску мобільного інтернету нового покоління на частотах 1800 МГц і закупив додатково 500 базових станцій для 4G на частотах 2600 МГц, аукціон на які пройшов 31 січня.

На сайті “Vodafone-Україна” вказано, що технічно оператор готовий до запуску мережі 4G, на кінець березня – початок квітня заплановані перші запуски 4G у великих містах. Повноцінне покриття Vodafone обіцяє у червні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування