НКРЕКП має намір збільшити тарифи для "Укртрансгазу" на зберігання, закачування та відбір газу


НКРЕКП має намір збільшити тарифи для "Укртрансгазу" на зберігання, закачування та відбір газу

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, має намір істотно збільшити тарифи на зберігання газу в підземних сховищах, його закачування та відбір для оператора вітчизняної газотранспортної системи компанії “Укртрансгаз”.

Відповідний проект рішення було прийнято на черговому засіданні комісії. Згідно з документом, планується, що тариф на закачування газу в підземні сховища збільшиться на 95,7%, до 64,4 гривні за тисячу кубометрів на добу, тариф на відбір – на 104% – до 67,1 гривні за тисячу кубометрів на добу, на зберігання – на 35,4% – до 0,172 гривні за тисячу кубометрів на добу.

Таким чином, загальний тариф на послуги “Укртрансгазу” може збільшитися на 73,5% – до 194,28 гривні за тисячу кубометрів. Згідно з повідомленням, перегляд тарифів обумовлений: прийняттям нової методики визначення та розрахунку тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) газу в газосховищах; необхідністю забезпечення беззбиткової роботи підземних сховищ газу; зміною обсягів зберігання (закачування, відбору) газу в сховищах за останні роки; зміною основних макроекономічних показників, а саме офіційного курсу гривні, мінімальної заробітної плати, цін на енергоносії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування