Швейцарський ЦБ подвоїв прибуток у 2017 р., виплатить державі 2 млрд франків


Швейцарський ЦБ подвоїв прибуток у 2017 р., виплатить державі 2 млрд франків

Швейцарський національний банк збільшив прибуток у 2017 році більш ніж удвічі в порівнянні з рівнем 2016 року завдяки істотному зростанню доходів від активів в іноземній валюті.

Як йдеться в повідомленні SNB, прибуток банку торік склав 54,4 млрд швейцарських франків ($58 млрд) в порівнянні з 24,5 млрд франків роком раніше.

Активи в іноземній валюті принесли банку річний прибуток в розмірі 49,7 млрд франків (19,4 млрд франків роком раніше). Показник включає в себе процентний дохід в розмірі 9,3 млрд франків і дивідендний дохід в 3,2 млрд франків. Прибуток від вкладень в акції склав 21,5 млрд франків, тоді як вкладення в облігації були збитковими (5,5 млрд франків). Вкладення в іноземні валюти принесли SNB прибуток у розмірі 21 млрд франків.

Активи в швейцарській валюті принесли центробанку 2 млрд франків (1,6 млрд франків роком раніше) – головним чином, це дохід від відсотків, які сплачують банки при розміщенні коштів у ЦБ, з урахуванням чинної від’ємної ставки за депозитами.

Вартість резервів золота SNB при збереженні їх обсягу на рівні попереднього року зросла на 3,1 млрд франків завдяки підйому ціни дорогоцінного металу. Ціна золота на кінець 2017 року було на 8% вища, ніж роком раніше.

За підсумками року банк перерахував 5 млрд франків у резерви на можливі втрати по позиках, розмір яких збільшився до 67,8 млрд франків з 62,8 млрд франків роком раніше.

Чистий прибуток SNB торік склав 69,3 млрд франків ($21,7 млрд франків роком раніше) – показник включає в себе нерозподілені резерви, створені в попередньому році, в розмірі 20 млрд франків.

Завдяки цьому швейцарський ЦБ виплатить дивіденди в розмірі 15 франків на акцію, що є передбаченим законом максимумом, а також розподілить прибуток у розмірі 1 млрд франків між урядом конфедерації і окремих кантонів. Крім того, SNB направить додатково 1 млрд франків на виплати уряду конфедерації і кантонам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування