Хіміки навчилися переробляти повітря у спирт


Хіміки навчилися переробляти повітря у спирт

Хіміки з США створили новий каталізатор, здатний дешево і дуже ефективно розщеплювати вуглекислий газ і перетворювати його на “заготовки” для виробництва спирту і багатьох інших корисних органічних речовин, йдеться в статті, опублікованій в журналі Energy & Environmental Science.

“Чадний газ, продукт цього процесу, можна використовувати для різноманітних цілей, виробництва водню, спиртів і різних вуглеводнів. Якщо нам вдасться знайти дешевий спосіб перетворення вуглекислоти на чадний газ, то тоді таке відкриття принесе неоціненну користь суспільству”, — заявив Елай Ставіцкі з Національної лабораторії в Брукхевені (США).

В останні роки вчені активно намагаються знайти спосіб перетворення атмосферного СО2 на біопаливо та інші корисні речовини. Приміром, у липні минулого року фізики з Чикаго створили сонячну батарею, яка безпосередньо використовує енергію світла для розщеплення СО2 і виробництва чадного газу та водню, а в жовтні їх колеги з Національної лабораторії Оак-Рідж створили каталізатор, що перетворює вуглекислоту на етанол, звичайний спирт.

Всі ці каталізатори та системи “трансмутації” повітря в спирт можуть допомогти не тільки вирішити проблему забезпечення людства повністю “зеленим” паливом, але і знайти більш дешеві джерела сировини для хімічної промисловості. Головною їх проблемою сьогодні, як зазначає Ставіцкі, є те, що всі вони або мають низький ККД, або вкрай високу вартість, пов’язану з тим, що їх ключовим компонентом є атоми або сполуки золота, платини та інших благородних або просто рідкісних металів.

Низька ефективність роботи більш дешевих каталізаторів на базі нікелю, кобальту і інших дешевих металів, за словами хіміків, пов’язана з тим, що вони мають абсолютно різні властивості в атомарному і “молекулярному” вигляді. Зокрема, одиночні атоми нікелю воліють взаємодіяти з вуглекислотою і перетворювати її на чадний газ, а наночастинки або бруски цього металу переважно реагують з водою і розщеплюють її на водень і кисень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування