6978
НБУ знову підвищив облікову ставку
— Кредит&Депозит
Національний банк України (НБУ) вирішив слідувати подальшому посиленню монетарної політики і з 2 березня підвищив облікову ставку до 17% з 16%.
Як повідомляється на веб-сайті НБУ, рішення “Про розмір облікової ставки” №133-рш затверджено правлінням 1 березня 2018 року.
“Інфляційні ризики, які відзначав НБУ в січні, під час затвердження попереднього рішення про облікову ставку, все ще залишаються актуальними”, – повідомляється в прес-релізі на веб-сайті Нацбанку.
У числі таких ризиків НБУ відзначає високу вразливість економіки України через зволікання із залученням чергового кредитного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, підвищення інфляційних очікувань економічних агентів, а також суттєві темпи зростання споживчого попиту.
При цьому Нацбанк вважає актуальним січневий прогноз щодо зниження інфляції до 8,9% в 2018 році та її повернення до цільового діапазону в середині 2019 року.
У той же час він додає, що наступне рішення про облікову ставку, яка буде затверджуватися в квітні 2018 року, буде прийматися з урахуванням нових макроекономічних прогнозів, в тому числі щодо інфляції.
“Правління НБУ переконане, що досягнення цінової стабільності є необхідною умовою сталого економічного зростання. Зокрема, поліпшення інфляційних очікувань – це основний фактор зниження ставок банків за кредитами в середньостроковій перспективі”, – повідомляється в прес-релізі.
Це вже четверте рішення про підвищення облікової ставки НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року і до 16% річних з 26 січня 2018 року.
В останній раз НБУ знижував облікову ставку – до 12,5% річних з 13% річних – 26 травня 2017 року. До цього НБУ знизив ставку з 14 квітня 2017 року до 13% річних з 14% річних, яка була встановлена 28 жовтня 2016 року.
Довідка Finance.ua:
- Облікова ставка впливає на вартість позик рефінансування, які видають банкам НБУ.
- У свою чергу це впливає на визначення процентних ставок по внесках і кредитах в комерційних банках для фізичних і юридичних осіб.
- Чим дорожче кредити, тим менше населення бере позики, що призводить до зниження платоспроможності фізосіб і зниження попиту на товари і послуги. Тому виробники утримуються від прискорення виробництва, а продавці – від підвищення цін.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною