Рада схвалила закон про Антикорупційний суд


Рада схвалила закон про Антикорупційний суд

Верховна Рада прийняла за основу законопроект Президента Петра Порошенка про створення Вищого антикорупційного суду.

За відповідний законопроект №7440 проголосували 282 депутати при мінімально необхідних 226.

Разом з тим Рада відхилила альтернативні законопроекти №7440-1, 7440-2, 7440-3 і 7440-4.

Згідно з документом, Антикорупційний суд складається з суддів, слідчих суддів і суддів апеляційної палати.

Їх кількість на даний момент не визначено.

Антикорупційному суду будуть підсудні кримінальні провадження у корупційних злочинах тільки в тому випадку, якщо розмір предмета злочину або завданих збитків в 500 і більше разів перевищує розмір прожитого мінімуму для працездатних осіб.

Також законопроект передбачає створення Громадської ради міжнародних експертів і дозволити йому ветувати кандидатури на посади суддів Вищого антикорупційного суду.

Рада створюється терміном на 6 років Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) і є допоміжним органом.

Члени ради призначаються на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює в сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів.

Членами Громадської ради можуть бути призначені особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, досвід роботи не менше 5 років за кордоном або в міжнародних організаціях сучасних антикорупційних стандартів і кращих світових практик в сфері протидії та боротьби з корупцією.

При цьому членами ради не можуть бути особи, які підпадають під дію закону “Про запобігання корупції” (зокрема члени громадських антикорупційних організацій).

Громадська рада міжнародних експертів збирає, перевіряє і аналізує інформацію про кандидатів і надає її ВККС.

Якщо в своєму мотивованому висновку рада встановила, що кандидат на посаду судді Антикорупційного суду не відповідає необхідним критеріям, то ВККС може подолати вето ради мінімум 11 голосами.

Крім того, документом передбачено встановити додаткові гарантії безпеки суддям зазначеного суду.

Зокрема, суддям Антикорупційного суду, а в разі потреби також членам їхніх сімей надається цілодобова охорона від Служби судової охорони.

Житло судді оснащується охоронною сигналізацією і тривожними кнопками тривожної сигналізації.

У разі загрози життю або здоров’ю судді Вищого антикорупційного суду, членів його сім’ї Служба судової охорони забезпечує тимчасове розміщення таких осіб в місцях, що гарантують їх безпеку.

Службові приміщення Вищого антикорупційного суду оснащуються сучасними засобами безпеки.

Водночас судді Антикорупційного суду підлягають перевірці на поліграфі (детекторі брехні) і моніторингу їх доброчесності.

Відмова судді Вищого антикорупційного суду пройти психофізіологічне дослідження на поліграфі тягне за собою звільнення його з посади.

Суддею Антикорупційного суду може стати громадянин України, не молодший 35 років, який має значний досвід антикорупційної роботи в міжнародних організаціях або міжнародних судових установах, має стаж роботи на посаді судді, адвоката або науковий стаж.

Не можуть бути призначені суддями Вищого антикорупційного суду особи, які протягом 10 років, що передують призначенню, працювали в правоохоронних органах (в тому числі НАБУ і САП) або обіймали політичні посади.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua