GE і "Укрзалізниця" уклали рамкову 15-річну угоду майже на $1 млрд


GE і "Укрзалізниця" уклали рамкову 15-річну угоду майже на $1 млрд

Компанія GE Transportation і ПАТ “Укрзалізниця” в п’ятницю в Києві уклали рамкову 15-річну угоду вартістю близько $1 млрд про партнерство в оновленні та модернізації рухомого тягового складу.

“Його перший етап передбачає поставку в кінці 2018 року і першому кварталі 2019 року 30 вантажних дизельних локомотивів GE ТЭ33А c рівнем локалізації 10%”, – йдеться в релізі “Укрзалізниці” в п’ятницю.

Виробництво локомотивів стартує на початку 2018 року в США. Перші поставки заплановані на осінь цього року.

Для поставки перших 30 тепловозів також у п’ятницю було укладено договір купівлі-продажу між GE і державним Укрексімбанком, що оцінюється в $140 млн (з урахуванням ПДВ). Держбанк потім передасть тепловози в фінансовий лізинг “Укрзалізниці”.

Глава правління Укрексімбанку Олександр Гриценко уточнив, що договір підписаний під гарантії Citigroup.

Рамкова угода передбачає, що з часом рівень локалізації буде доведений до 40%, обсяг поставок локомотивів GE вказаної серії Evolution до 2034 року досягне 225. У рамках реалізації угоди в Україні має бути також створена база для довгострокового технічного обслуговування тепловозів GE і модернізовані 75 локомотивів з існуючого парку “Укрзалізниці”.

“Це дуже важливий день для нас, для розвитку бізнесу і транспортної інфраструктури”, – підкреслив президент України Петро Порошенко, який був присутній під час підписання документів.

Він зазначив, що недофінансування “Укрзалізниці” протягом багатьох років стало стримуючим фактором розвитку економіки країни.

“Дуже швидко було підготовлено контракт на суму $1 млрд. Упевнений, це тільки перший крок. Репутація GE дуже висока: вона приходить в ті країни, де бачить перспективи розвитку. Контракт – це визнання того, що зроблено, і довіра до того, що ми хочемо зробити”, – сказав глава держави.

Президент і головний виконавчий директор GE Transportation Рафаель Сантана, який підписав угоду, зазначили, що це найбільший контракт GE в Україні за всю історію.

“Угода, підписана сьогодні, розширює нашу глобальну базу клієнтів, є новим етапом стратегічного партнерства з “Укрзалізницею”. Наша співпраця може служити каталізатором залучення міжнародних інвестицій та прискорення економічного зростання України”, – сказав він.

Як зазначив в.о. голови “Укрзалізниці” Євген Кравцов, за всю історію компанії вона придбала лише вісім нових локомотивів і сьогодні стала “вузьким горлом” для розвитку української економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування