У iOS знайшли екзотичний баг: символ з дравідійської мови блокує роботу iPhone


У iOS знайшли екзотичний баг: символ з дравідійської мови блокує роботу iPhone

У Apple тривають проблеми з програмним забезпеченням: новий баг дозволяє перезавантажити iPhone і Mac, а також заблокувати доступ до Messages, WhatsApp, Facebook Messenger, Outlook, Gmail і інших популярних додатків. Вперше проблему помітили автори італійського ресурсу Mobile World.

Як передає AIN.ua, вразливість проста: достатньо відправити на пристрій специфічний символ з однієї з мов Індії (мова телугу з родини дравідійських мов), після чого з’явиться екран перезавантаження (Springboard). Ось як виглядає цей символ – జ్ఞ‌ా (настійно рекомендується не відправляти його нікому, щоб уникнути проблем).

Спроби знову відкрити месенджер або поштовий клієнт виявляться безуспішними. Додаток спробує обробити специфічний символ і знову відправить iPhone в ребут. Єдиний знайдений спосіб повернути доступ, наприклад, до iMessages – отримати нове повідомлення і спробувати видалити усю розмову.

Для WhatsApp допоможе доступ з веб-версії і видалення проблемного повідомлення.

Проблема спостерігається на всіх актуальних версіях iOS, що знаходяться в публічному доступі, включаючи iOS 11.2.5. У публічній збірці бета-версії iOS 11.3 баг вже не відтворюється.

Також він впливає не на всі додатки – журналістам не вдалося відтворити його в Telegram і Skype.

Не рекомендується тестувати вставку символу і на Mac: комп’ютери не перезавантажуються, використані програми (TextEdit, Finder, Notes) зазвичай відключаються.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування