Українцям, які працюють, збільшили розмір податкової соціальної пільги


Українцям, які працюють, збільшили розмір податкової соціальної пільги

У 2018 році сума податкової соціальної пільги зросла до 881 грн. У 2017 році вона була на рівні 800 грн. Про це повідомляє прес-служба ДФС. «Розмір податкової пільги становить 50% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року. У 2018 році ця сума зросла до 881 грн. (50% від 1762 грн. прожиткового мінімуму станом на 1 січня 2018 року)», – йдеться в повідомленні.

Податкова пільга дозволяє зменшити нараховану місячну суму зарплати на суму податкової соціальної пільги. Тобто із суми нарахованої зарплати вираховується сума податкової соціальної пільги, а вже після цього зарплата оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

«І найважливіша умова: податкова соціальна пільга застосовується до заробітної плати, якщо її розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, помноженої на 1,4 і округленої до 10 грн. У 2018 році сума обмеження становить 2470 грн», – зазначили в ДФС.

Батькам, які мають двох і більше дітей, податкова пільга надається на кожну дитину. При цьому для одного з батьків граничний розмір заробітної плати, який дає право на пільгу, збільшується в залежності від кількості дітей у віці до 18 років. Наприклад, якщо в сім’ї двоє дітей, то пільга вже буде становити 1762 грн. (881 грн. на кожну дитину), а розмір доходу для її отримання зростає до 4940 грн. (2470 грн. на кожну дитину). Право на податкову соціальну пільгу мають обоє батьків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua