Безробіття цього року зменшиться через зростання зарплат - експерт


Безробіття цього року зменшиться через зростання зарплат - експерт

За останній рік в Україні, за даними Держстату, вже скоротилася кількість безробітних. Причому це видно як на реальних цифрах із центрів зайнятості, так і за розрахунками за методикою Міжнародної організації праці.

Очікується, що безробіття цього року зменшиться через зростання зарплат в Україні і відтік робочої сили за кордон. Експерт ринку праці Юрій Прокопчук каже, що 2018 рік може стати переломним для українського ринку праці. Він упевнений, що безробіття піде на спад, але не через зростання економіки, а в результаті відтоку працівників в інші країни.

«Перш за все це стосується кваліфікованої робочої сили у віці від 35 до 45 років з державного сектора. Ці люди не можуть знайти роботу з гідною зарплатою в Україні: лікарі, медсестри, інженери, викладачі, вчені», – аналізує експерт.

Що стосується української влади, то, здається, наші політики починають розуміти, що українці не мають наміру працювати за копійки, і ті, хто має можливість виїхати – їдуть на заробітки. Уряд раз у раз намагається підняти рівень мінімальних зарплат, пенсій і соцстандартів, ось тільки слідом за черговим підвищенням мінімалки різко дорожчають продукти харчування, бензин на заправках і тарифи в платіжках.

На думку віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, щоб істотно загальмувати відтік кваліфікованих кадрів за кордон, їм треба платити в Україні не менше 16 тисяч гривень на місяць. Правда, віце-прем’єр не уточнив, коли і за рахунок чого можливе таке зростання зарплат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua