У Латвії деталі для локомотивів друкують на 3D-принтері


У Латвії деталі для локомотивів друкують на 3D-принтері

Компанія Baltic3D.eu виготовляє 3D-деталі для потреб Латвійської залізниці (LDZ). Співпрацю розпочато в минулому році з LDZ Ritošā sastāva serviss (RSS, дочірня компанія LDZ).

Як повідомили в LDZ, вже виготовлено за допомогою 3D-принтера 8 видів локомотивних деталей. LDz починає їх тестування на локомотивах, перевіряючи придатність, витривалість, міцність і інші параметри.

Лабораторія RSS почала пробувати свої сили в тривимірному друкуванні деталей в кінці 2016 року, коли придбала випущений в Латвії 3D-принтер Pharaoh ED40, що дозволяє виготовляти деталі діаметром до 40 см.

В основному на тривимірному принтері створюють деталі, які часто виходять з ладу або ламаються, наприклад, рукоятку перемикання напряму руху локомотива, замок котушки АЛСН, різні конектори та інші порівняно прості деталі.

Співпрацю з Baltic3D.eu розпочато в серпні минулого року. Тоді Даугавпілський центр ремонту локомотивів запропонував виготовити 8 деталей, у тому числі вентилятор, захисний кожух привода щіток очищувача вітрового скла, лампу-індикатор, дифузор повітропроводу.

Початкові розрахунки свідчать, що суттєвий виграш у витратах при використанні 3D-принтера очікується, наприклад, при виробництві індикатора: використовувані досі лампи часто виходять з ладу і при цьому є нерозбірними, тому при перегоранні діода доводиться замінювати лампу цілком. А її придбання обходиться в 90 євро. Водночас виготовлення лампи, придатної для тих же цілей, за допомогою тривимірного принтера може обійтися в п’ять разів дешевше – до 17 євро, причому ця технологія дозволяє заощадити і час, бо за добу можна виготовити 20 подібних ламп.

Настільки ж успішною виявилася роздруківка дифузора повітропроводу, який вже не випускається на заводах і є складним у виготовленні. На 3D-принтері цю деталь з металу можна зробити за 25 годин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua