МОЗ України розробив зміни для впровадження електронного рецепта


МОЗ України розробив зміни для впровадження електронного рецепта

Міністерство охорони здоров’я України розробило зміни до нормативно-правових актів для впровадження компонентів електронної системи обміну медінформацією, електронного рецепта, а також для визначення вимог до нього.

Відповідний проект наказу про внесення змін до правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення оприлюднено на сайті відомства для громадського обговорення.

Мова, зокрема, йде про впровадження електронної форми рецепта “ф-1”, який, згідно з проектом документа, виписується уповноваженою на це в інформаційній системі (суб’єкта господарювання) особою і підписується електронним цифровим підписом, підтвердженим з використанням посиленого сертифіката ключа.

Електронний рецепт створюється і передається через електронні засоби. Рецепт, створений комп’ютерним набором, роздрукований і підписаний вручну, не вважається електронним, зазначається в документі.

“Суб’єкт господарювання самостійно приймає рішення про впровадження виписування електронних рецептів, крім випадків, коли вимоги щодо обов’язкового виписування електронного рецепта встановлені нормативно-правовими актами для рецептів на лікарські засоби, вироби медичного призначення, що відпускаються на пільгових умовах, безкоштовно або з доплатою або вартість яких підлягає державному відшкодуванню”, – йдеться в проекті наказу.

Зберігання електронних рецептів суб’єктами господарювання здійснюється відповідно до закону “Про електронні документи та електронний документообіг”.

У разі наявності в електронному рецепті помилки щодо дози препарату він вважається недійсним, про що через засоби електронного зв’язку або інформаційну систему повідомляється суб’єкт господарювання, лікар якого виписав рецепт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua