Китай тестує систему стеження за допомогою технології розпізнавання облич


Китай тестує систему стеження за допомогою технології розпізнавання облич

Китайські спецслужби тестують в регіоні, населеному в основному мусульманами, нову систему безпеки, яка попереджає владу, якщо об’єкт спостереження відійшов від будинку або офісу більше, ніж на 300 метрів. Програма використовує технологію розпізнавання облич, яка автоматично порівнює зображення з камер зовнішнього спостереження з базою даних поліції, пише Bloomberg.

«Подібна система прекрасно підходить для встановлення тотального контролю за людьми, — заявив фахівець з боротьби з тероризмом і колишній співробітник спецслужб США Джим Харпер. — Раніше ознакою тиранії вважався наказ: „Пред’явіть ваші документи“, який міг надійти від будь-якого поліцейського на вулиці. Тепер владі навіть питати нічого не треба».

У Синьцзян-Уйгурському автономному районі КНР, який знаходиться прямо на кордоні з Пакистаном і Афганістаном, проживає близько 10 мільйонів мусульман-уйгурів. Регіон перетворили на лабораторію зі спостереження за людьми після того, як з’ясувалося, що уйгури брали участь у терористичних атаках ісламських радикалів в 2013-2014 роках. На кожному кроці розташовані пункти огляду, поліцейські ділянки і камери зовнішнього спостереження. Місцева влада зобов’язала жителів встановити супутникові системи навігації в своїх автомобілях. Людей змушують проходити через систему розпізнавання облич при вході у великі торгові центри, ринки та автовокзали.

Зразки ДНК, відбитки пальців і скани райдужки для поповнення бази даних поліції у жителів збирають у примусовому порядку. Процедуру проводять як частину безкоштовного медобстеження, після чого передають відомості поліції. Збирання персональних даних ведеться серед всього населення у віці від 12 до 65 років. Проектом займається компанія China Electronics Technology Group — державний підрядник, який спеціалізується на супутникових системах стеження і радарах для забезпечення внутрішньої безпеки. Основна увага влади прикута до Кашгару — південної частини регіону, де колись проходив Великий шовковий шлях.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua