Ставки за депозитами. Падають ще швидше


Ставки за депозитами. Падають ще швидше

Ні статистика зростання цін, ні підвищення облікової ставки Нацбанком не змусили фінансистів відступити від обраного курсу. Приводи для радості вкладників відсутні – банки продовжують знижувати максимальні ставки за депозитами. Більше того, їх падіння навіть прискорилося, в порівнянні з кінцем минулого року.

Перед Новим роком і на святковому тижні фінустанови зрізали максимальні ставки за гривневими і валютними вкладами. За депозитами в національній валюті зниження досягло 1,5%. Цікаво, що на цей раз прибутковість зменшували ті банки, які раніше проявляли найбільшу щедрість.

Промінвестбанк довгий час займав друге місце серед банків за показником максимальної прибутковості річних гривневих вкладів. Але на святковому тижні він зрізав максимальну ставку за такими депозитами на 1,25% і за рахунок цього опустився на 9-е місце в десятці найприбутковіших фінустанов.

Банк Інвестицій та Заощаджень в попередніх оглядах займав третю позицію в десятці найприбутковіших. Тепер він зменшив ставку за 12-місячними вкладами в гривні на 1,5% і опустився на 6-у позицію.

У минулому огляді Індустріалбанк був 7-м в десятці найщедрыших банків. Але він також зменшив максимальні ставки і взагалі вибув з цього списку. Така ж ситуація і з Ідея Банком, який раніше замикав десятку.

Замість фінустанов, що «вилетіли», до десятки увійшли Сбербанк і Марфін. Що стосується останнього, він підвищив ставки і зайняв 5-е місце.

Місто Банк також підвищив максимальні ставки, але тільки за 6-місячними вкладами. Зате прибутковість довгострокових депозитів впала. Аналогічна ситуація в Універсалбанку. Ця фінустанова збільшила максимальну ставку за вкладами до запитання, але за терміновими депозитами – знизила.

А-Банк, Кредит Дніпро і Південний також вирішили не балувати більше вкладників і скоротили максимальні ставки за гривневими вкладами.

Долар

Банк Інвестицій та Заощаджень в минулих оглядах пропонував найвищу максимальну ставку за річними доларовими вкладами. Але тепер він знизив прибутковість і опустився на 6-у позицію. Його місце зайняв Банк Форвард.

Індустріалбанк і раніше лише замикав десятку найприбутковіших банків за річними доларовими вкладами. Тепер ставки за такими депозитами ще впали і банк вибув з нашого списку, поступившись своїм місцем Укргазбанку.

Також ставки знизили А-Банк, Кредит Дніпро, Південний і Правекс-Банк. В Місто Банку доларові вклади на 9 і 3 місяці подешевшали, а ось на 12 і 6 місяців – подорожчали.

У свою чергу, Марфін – збільшив максимальні ставки за вкладами на 6 і 12 місяців, а за короткостроковими депозитами – знизив.

Євро

Ощадбанк продовжує платити більше від інших за річні вклади в євро. А ось Промінвестбанк, який довгий час займав друге місце за показником прибутковості таких депозитів, зрізав максимальні ставки і опустився на 7-е місце.

Банк Інвестицій та Заощаджень раніше був на 4-му місці в списку. Тепер він знизив максимальні ставки за річними вкладами в євро і опустився на одну позицію.

Місто банк і Марфін, навпаки, вирішили залучати євровалюту. Вони збільшили максимальну прибутковість річних вкладів і піднялися на 3-є і 4-е місця в десятці.

Також максимальні ставки за вкладами в євро знизили Кредит Дніпро і Правекс-Банк.

**Індустріалбанк пропонує тільки вклади на 13 місяців

Методика

Депозити відбирали для порівняння за двома критеріями – терміновість і валюта. Дивились тільки на вклади, доступні будь-якій «людині з вулиці». Тому в огляді не беруть участі «соціальні» вклади – пенсійні, студентські, дитячі і т.д. При порівнянні не мали значення спосіб і частота виплати відсотків, можливість поповнення/зняття коштів, дострокового розірвання депозитного договору і т.д.

Наведені максимальні ставки включають бонуси за велику суму вкладу, а також за оформлення депозиту онлайн. Такі надбавки доступні для широкого кола осіб, а тому вони відображені в огляді.

Наведемо приклад. Банк Х пропонує клієнтам 6 видів гривневих вкладів на 12 місяців. З них один пенсійний, ще один – дитячий. Останні два автоматично виключаються з огляду. Серед решти чотирьох – вклади з виплатою відсотків у кінці терміну і щомісяця, депозит з можливістю поповнення, а також ще один – дає клієнту право достроково розірвати договір. «Мінфін» дивиться і порівнює ставки за всіма цими 4 видами вкладів. Кожен з них передбачає надбавку 0,5% за розміщення депозиту на суму від 500 000 грн. Але тільки дві програми гарантують бонус 0,5% до стандартної ставки за оформлення вкладу онлайн. З урахуванням всіх можливих надбавок максимальна ставка – 18% – виходить за вкладом з виплатою відсотків в кінці терміну. Саме вона і буде вказана в таблиці.

«Мінфін» нагадує, що максимально висока ставка не гарантує таку ж прибутковість в кінцевому підсумку, адже з доходів за банківськими вкладами сплачується податок. Цього року він становить 18%. Додатково до цього держава вимагатиме сплатити 1,5% військового збору.

Олексій Рябуха

Бонус до депозиту від Finance.UA:

Нагадаємо, на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. За її допомогою можна суттєво збільшити процентну ставку за вкладом!

Як це зробити? Лише три кроки:

1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.

2. Обирайте зручну для вас програму від банків у гривні, доларах або євро.

3. Оформляйте заявку на сайті!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua