Регулятор схвалив низку важливих рішень для нового ринку електроенергії


Регулятор схвалив низку важливих рішень для нового ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила низку важливих документів для впровадження нового ринку електроенергії.

Розглянуті на засіданні 27 грудня проекти документів оприлюднені на сайті комісії з метою отримання зауважень та пропозицій, передає Інтерфакс-Україна.

Як заявив глава НКРЕКП Дмитро Вовк, комісія запрошує всіх експертів “до участі в обговоренні для своєчасного прийняття та імплементації закону про ринок електроенергії”.

НКРЕКП, зокрема, схвалила проекти постанов: кодекс системи передачі; кодекс систем розподілу; методика формування плати за приєднання до системи передачі і систем розподілу; правила ринку; правила ринку “на добу вперед” і внутрідобового ринку; правила роздрібного ринку електроенергії; кодекс комерційного обліку електроенергії.

Нагадаємо, що закон Про ринок електроенергії набрав чинності 11 червня. Він передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає кілька сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед”, внутрідобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua