Луценко назвав головні джерела корупції в Україні - ЗМІ


Луценко назвав головні джерела корупції в Україні - ЗМІ

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв’ю висловив упевненість, що топ-корупцію в Україні, включаючи партійну корупцію, можна викорінити, якщо змінити ситуацію в трьох напрямках.

На думку Луценка, ці напрямки – це держпідприємства, митниця і надра.

При цьому він порівняв Україну і Польщу. В Україні зараз близько 3,5 тисячі державних підприємств. У Польщі в 1991 році, коли вона починала реформу, їх було 4,5 тисячі. Тепер у неї тільки 45 державних підприємств. З приватизації Польща отримала приблизно 400 мільярдів доларів. В Україні з 3,5 тисячі державних підприємств є 1800, які взагалі не працюють. Приблизно 1800 з яких на 80% збиткові.

Отже, вони генерують збитки, лягають на плечі народу і в той же час їхніми товарами, їхніми операціями підживлюються переможці партійних гонок. Що потрібно зробити? Так, можна ловити 3,5 тисячі директорів і їх зв’язки з партіями. І це потрібно робити. Так зробили Польща, Угорщина, Румунія, НДР, тобто всі, хто проводив реформи”, – сказав Луценко.

Другий аспект в існуванні топ-корупції, на думку генпрокурора, це ситуація на митниці, з якої 20-30% товарів все ще недоплачують до бюджету.

Третій крок – це українські надра. За словами Луценка, українські надра діляться непрозоро, функціонують неприбутково, хоча є одним із стовпів: індустріальний, аграрний і геологічний стовп розвитку майбутнього України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua
Опитування