Чого чекати від курсу до кінця року?


Чого чекати від курсу до кінця року?

Минулого тижня курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився різноспрямовано, що говорить про його стабілізацію поблизу нинішніх рівнів. Якщо безготівка ще за інерцією трохи подорожчала, то готівковий долар навіть дещо знизився.

Так, з минулого вівторка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 27,87 грн до 27,95 грн, або на 0,3%.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час зріс з 27,88 грн до 27,97 грн, або на ті ж 0,3%.

Водночас, середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках знизилися за тиждень з 27,74/28,10 до 27,73/28,06.

Таким чином, купівля знизилася менш ніж на 0,1%, а продаж знизився більш ніж на 0,1%. При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею звузився з 1,3% до 1,2% за рахунок більш швидкого зниження продажу в порівнянні з купівлею, що також свідчить про стабілізацію готівкового валютного ринку.

Глава Кабміну Володимир Гройсман минулої п’ятниці в черговий раз нагадав про те, що після високої волатильності грудня, в січні уряд очікує стабілізації курсу. За словами прем’єра, всі сезонні фактори, що викликали коливання курсу, залишаться в грудні. Крім того він нагадав, що закладений в бюджеті курс на кінець 2018 року 30,1 грн за долар – не більше ніж прогноз, і він не обов’язково повинен бути досягнутий.

За словами Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, до кінця року очікується продовження стабілізації курсу долара поблизу нинішніх значень.

“Безготівковий долар (офіційний курс і його вартість на міжбанку) може незначно піднятися до 28,0 грн, а готівковий долар в банках, навпаки, може трохи знизитися до 27,7/28,0 грн”, – прогнозує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування