У 2018 році криптовалюти здійснять «зелену революцію»


У 2018 році криптовалюти здійснять «зелену революцію»

«Криптовалюти будуть стимулювати інновації та лідерство, заохочувати більш чисті покупки і допоможуть вирішити деякі з найскладніших питань політики», — вважає Берніс Лі, виконавчий директор британської некомерційної організації Hoffmann Centre for Sustainable Resource Economy. У колонці WIRED вона розповіла, як криптовалюти здійснять «зелену революцію».

На думку Лі, заяви про швидку смерть двигунів внутрішнього згоряння і загальний перехід на зелену енергетику, м’яко кажучи, передчасні. Для того, щоб це дійсно стало можливим, вважає вона, суспільству потрібні «чисті гроші» на основі чистих технологій.

Як і аніше вибір на користь більш екологічних товарів передбачає і більш високий цінник. Державні субсидії допомогли пом’якшити високу вартість «зелених» технологій за останнє десятиліття, але сьогодні бажання політиків використовувати гроші платників податків для зниження вартості екологічно чистих продуктів і послуг слабшає. Тим часом, еко-компанії не тільки повинні платити більше за сертифікацію і впровадження нових технологій, але також ризикують втратити частку на ринку, якщо занадто сильно випередять конкурентів.

У 2018 році з’являться зелені криптовалюти, вважає Лі, а з ними — нові форми фінансування. Це відбуватиметься за рахунок поєднання різних технологій, таких як блокчейн і розумні контракти, з новітніми екологічними даними та зростаючими корпоративними інтересами в залученні фінансування для інвестицій.

З блокчейном інформація про ланцюжки поставок в різних секторах економіки може бути об’єднана в глобальний, повністю сумісний реєстр. Такий рівень прозорості та точності дозволить кількісно визначити конкретні екологічні вигоди від нових технологій — чи то чисте реактивне паливо, рослинні білки або відновлювані джерела енергії — і перетворити їх на ринкові товари.

Перші «зелені криптовалюти» вже успішно існують на ринку. Наприклад, GENERcoin, який може бути використаний для придбання твердого біопалива або конвертований в біткойн. Інша валюта, EnergyCoin, працює для локального обміну електроенергією серед звичайних споживачів. Крім того, існує також SolarCoins, яку можна отримати, надавши сертифікат про використання сонячної відновлюваної енергії.

У 2018 році ми побачимо появу нових зелених криптовалют, побудованих на основі глобальних даних, впевнена Лі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування