Депозитний огляд: банки на роздоріжжі


Депозитний огляд: банки на роздоріжжі

Перед Новим роком банки розділилися. Одні вирішили залучити вкладників і підвищили максимальні ставки, інші – продовжують знижувати прибутковість депозитних програм.

У десятці найприбутковіших банків за річними гривневими вкладами відбулися невеликі зміни. Так, з моменту публікації останнього огляду «Мінфіну», ТАСкомбанк знизив максимальні ставки і опустився з 3-го на 4-е місце. Ідея Банк також зменшив максимальну прибутковість і втратив одну позицію. Тепер він замикає десятку.

Місто Банк незначно зменшив максимальну ставку, але його місце в десятці не змінилося – як і раніше 7-е.

ТАСкомбанк, з одного боку, знизив ставки по вкладах на 12 і 6 місяців, з іншого – збільшив максимальну прибутковість 3-місячних депозитів.
Райффайзен Банк Аваль та Кредобанк також збільшили максимальну прибутковість депозитів на 12, 6 і 3 місяці. При цьому зростання було значним – на 1%. Те ж саме зробив і ПУМБ. Правда, в його випадку підвищення торкнулося тільки 3-місячних вкладів.

Валюта

З моменту останнього огляду десятка банків, які пропонували найвищу прибутковість по доларових вкладах на 12 місяців, не змінилася. У трійку лідерів за цим показником входять Банк Інвестицій та Заощаджень, Банк Форвард і Сбербанк.

У десятці найприбутковіших банків за вкладами в євро також змін не відбулося. Лідерство утримують 3 банки: Сбербанк, Промінвестбанк і Мегабанк.

За два тижні Банк Інвестицій та Заощаджень підвищив ставки за доларовими вкладами на 9,6 і 3 місяці. За вкладами до запитання, навпаки, – знизив.

Кредобанк також збільшив максимальну прибутковість своїх доларових вкладів. Підвищення торкнулося депозитів на 12, 6 і 3 місяці. Так само вчинив і Південний. Але він збільшив максимальну ставку тільки за річними вкладами.

Місто Банк і Правекс-Банк знизили максимальну прибутковість своїх депозитів в доларах і євро.

Методика

Депозити відбирали для порівняння за двома критеріями – терміновість і валюта. Дивились тільки на вклади, доступні будь-якій «людині з вулиці». Тому в огляді не беруть участі «соціальні» вклади – пенсійні, студентські, дитячі і т.д. При порівнянні не мали значення спосіб і частота виплати відсотків, можливість поповнення/зняття коштів, дострокового розірвання депозитного договору тощо.

Наведені максимальні ставки включають бонуси за велику суму вкладу, а також за оформлення депозиту онлайн. Такі надбавки доступні для широкого кола осіб, а тому вони відображені в огляді.

Наведемо приклад. Банк Х пропонує клієнтам 6 видів гривневих вкладів на 12 місяців. З них один пенсійний, ще один – дитячий. Останні два автоматично виключаються з огляду. Серед решти чотирьох – вклади з виплатою відсотків в кінці терміну і щомісяця, депозит з можливістю поповнення, а також ще один – дає клієнтові право достроково розірвати договір. «Мінфін» дивиться і порівнює ставки за всіма цими 4 видами вкладів. Кожен з них передбачає надбавку 0,5% за розміщення депозиту на суму від 500 000 грн. Але тільки дві програми гарантують бонус 0,5% до стандартної ставки за оформлення вкладу онлайн. З урахуванням всіх можливих надбавок максимальна ставка – 18% – виходить за вкладом з виплатою відсотків в кінці терміну. Саме вона і буде вказана в таблиці.

У графіках і таблицях ми навели максимальні ставки за депозитними програмами 10 банків, найпопулярніших у фізосіб. Фінустанови відранжовані за максимальною прибутковістю річних вкладів у різних валютах.

«Мінфін» нагадує, що максимально висока ставка не гарантує таку ж прибутковість в кінцевому підсумку, адже з доходів за банківськими вкладами сплачується податок. Цього року він становить 18%. Додатково до цього держава вимагатиме сплатити 1,5% військового збору.

Олексій Рябуха

Бонус до депозиту від Finance.UA:

Нагадаємо, на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. З її допомогою можна істотно збільшити процентну ставку за вкладом!

Як це зробити? Всього три кроки:

1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.

2. Вибирайте зручну для вас програму від банків у гривні, доларах або євро.

3. Оформляйте заявку на сайті!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua