Що буде з курсом долара в 2018 році: прогноз економіста


Що буде з курсом долара в 2018 році: прогноз економіста

Курс гривні в 2018 році буде продовжувати падати. Стратегію подальшої штучної девальвації уряд відкрито анонсував у нещодавно прийнятому бюджеті.

Про це розповів економіст Андрій Новак.

За його словами, Кабмін заклав курс на кінець 2018 року 30,1 грн за дол., але це не крайня межа.

«Якщо так далі все буде відбуватися, то до кінця 2018 року курс може бути в рази гіршим. – Переконаний він. – Адже на 2017-й рік в бюджеті було закладено курс 27,2 на кінець року, але зараз, як бачимо, він вже 28. Тож таке ж перевиконання девальвації може відбутися в наступному році. Назвати крайню межу неможливо. У нас немає бази прогнозування, а саме – курсової стратегії. Те, що НБУ називає «стратегією плаваючого курсу» – це не стратегія, а самоусунення від неї. А залізти їм усім в голову, щоб зрозуміти, до якої межі планують штучно девальвувати гривню – неможливо».

Економіст прогнозує, що в нинішніх умовах курс реально стабілізувати, якби на це була політична воля.

«Вже більше ніж півтора роки у нас немає ніяких економічних підстав для девальвації гривні. – Зазначає він. – Адже за цей час маємо відносно збалансовану експортно-імпортну торгівлю. І з огляду на масштаби зовнішньої фінансової валютної підтримки, яку Україна отримує з різних джерел, не тільки МВФ, у нас зведений платіжний баланс – плюсовий. Зараз він становить 0,5 млрд дол. Є всі можливості не тільки забезпечувати стабільність гривні, але і зміцнювати її – як мінімум 25 грн за дол. Єдина умова – повинна бути відповідна курсова стратегія. Але у уряду і НБУ інший підхід».

Також, згідно з прогнозними розрахунками закладений в бюджет України курс долара до кінця наступного року буде 30,1 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування