Біткойн провалився як валюта - ЗМІ


Біткойн провалився як валюта - ЗМІ

Біткойн замислювався Сатоші Накамото як віртуальна валюта, яка б звільнила людство від централізованих урядів. Однак в результаті біткойн перетворився на чистий актив, пише Engadget.

За останній рік біткойн зріс з $777 до $17 тис. Підвищений інтерес до цієї валюти з боку інвесторів, включаючи CBOE Global Markets, яка оголосила про запуск ф’ючерсів на біткойн, здається, залишають мало надії на його реальне перетворення на валюту.

Зміст валюти — в її стабільності. Напевно, всі погодяться, що в ідеалі хотілося б мати більш-менш однаковий за вартістю долар в п’ятницю і понеділок. І хоча на ньому можливо трохи заробити (інакше не існував би форекс), будь-який економіст вам скаже, що валюта — це не актив. А ось дорогоцінний метал — це актив. І біткойн, схоже, став його цифровою альтернативою. Такого висновку, наприклад, дійшов професор економіки Університету Джорджії Джеффрі Дорфман, який вважає, що стрибки біткойна заважають йому стати валютою.

Накомото розробляв біткойн так, щоб пропозиція монет була обмеженою 21 мільйоном. Таким чином, він дефляційний за своєю природою, а це означає постійне зростання в ціні. Однак економіка не може спиратися на дефляційний інструмент, вважає нобелівський лауреат з економіки Пол Кругман.

Кругман розповідає історію кооперативу нянь, який утворили в 1970-ті роки цивільні службовці штату Вашингтон. Кожній зі 150 пар, які вирішили вступити в клуб, видали по купону, що дорівнює одній годині сидіння з дитиною. Однак батьки замість того, щоб сидіти з дітьми, почали збирати купони і тримати їх на «чорний день». У підсумку, ця примітивна економіка стала розвалюватися і стала аналогом Великої депресії в мініатюрі.

Рішенням, звичайно, міг би стати друк додаткових купонів, що знизило б їх вартість і спонукало батьків зайнятися дітьми. Однак кооператори до цього не додумалися, а в біткойні такого клапана для «випуску пари» не передбачено. Тому чим більше людей тримає біткойн замість того, щоб ним розплачуватися, тим вищий ризик, що його курс одного дня обвалиться.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування