МВФ: приїзд місії до Києва відсутній в розкладі, Україні необхідно виконати вимоги програми


МВФ: приїзд місії до Києва відсутній в розкладі, Україні необхідно виконати вимоги програми

Приїзд місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Київ в рамках четвертого перегляду програми співпраці з Україною в даний час відсутній у розкладі, повідомив офіційний представник МВФ Вільям Мюррей (William Murray).

“У нас поки що не заплановане прибуття місії для перегляду. Ми з Україною ще повинні вирішити низку питань для завершення чергового перегляду”, – сказав він під час традиційного брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Раніше в цей день в. о. голови Національного банку України (НБУ) Яків Смолій повідомив, що прибуття місія МВФ можливе в січні 2018 року і виділення чергового траншу кредиту за програмою EFF – у другому кварталі наступного року.

У свою чергу, заступник голови НБУ Олег Чурій повідомив, що в 2018 році очікується надходження двох траншів МВФ на загальну суму $3-3,5 млрд.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,57 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв’язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування відновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

В рамках четвертого перегляду, який відкриває шлях для отримання п’ятого траншу, МВФ ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україні необхідно прийняти законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua