Кабмін готує нову пенсійну зміну


Кабмін готує нову пенсійну зміну

Крім подолання гендерної несправедливості при призначенні пенсій, уряд планує фіксувати коефіцієнт заробітку на момент досягнення пенсійного віку і переглядати його тільки за бажанням громадянина. Такий варіант можливий, якщо заробітна плата після виходу на пенсію збільшилася.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі “112 Україна”.

“Наприклад, після досягнення пенсійного віку пенсіонер продовжує працювати. А далі що роблять наші роботодавці?” Ти пенсіонер, крім зарплати, ти отримуєш пенсію. Давай ми тобі знизимо зарплату”. Проходить 5 років, він звільняється і йде до Пенсійного фонду. Пенсійний фонд приймає персоніфікацію за ці 5 років і коефіцієнти вже нижче. І таким чином падає пенсія навіть при збільшенні вислуги років”, – зазначив Рева.

За його словами, заниження вартості робочої сили з часом негативно позначається на пенсіонері.

Читайте також: Гройсман повідомив, на скільки військовослужбовцям підвищать пенсії

“Є багато пропозицій, щоб фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії та переглядати сам коефіцієнт тільки в тому випадку, коли людина після виходу на пенсію продовжує працювати з вищим заробітком, тобто за бажанням працівника. Ми такий варіант розглядаємо”, – підкреслив міністр.

Рева зазначив, що зараз у пенсіонерів немає вибору.

“У нас така пропозиція: пенсіонеру призначили пенсію – зафіксували. Далі, якщо він працює, і його зарплата менша, значить враховується тільки стаж, тобто збільшуються відсотки. А якщо зарплата стала вищою, то за бажанням буде враховуватися і те, і те (і стаж, і розмір зарплати – Ред.)”, – зазначив міністр.

За його словами, зараз збираються пропозиції щодо необхідних коректив до системи пенсійного забезпечення. “Ми плануємо в 2019 році зробити перерахунок пенсії, так у нас написано в законі, і внести відповідні корективи”, – підкреслив міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua