У Канаді відкриють фабрику стовбурових клітин


У Канаді відкриють фабрику стовбурових клітин

Канадські вчені стояли біля витоків відкриття стовбурових клітин. Півстоліття Канада намагається повернути собі лідерство в цій сфері. Допомогти в цьому має підтримуваний урядом проект автоматизованого заводу з виробництва стовбурових клітин. За його реалізацію візьметься General Electric і Центр комерціалізації регенераційної медицини в Торонто.

Проектований завод в Торонто, про який пише Bloomberg, буде не тільки виробляти стовбурові клітини; він і розроблятиме нові їх типи, необхідні для боротьби з різними захворюваннями. Проект вже залучив сотні мільйонів доларів інвестицій, у тому числі від німецького фармацевтичного гіганта Bayer і компаній Кремнієвої долини. Успіх канадської ідеї може забезпечити наявний у країни досвід розвитку штучного інтелекту і висока концентрація лікарень і біотехнологічних центрів.

У сучасному світі попит на стовбурові клітини зростає. В найпримітивнішому випадку вони використовуються для клінічних випробувань — і тільки на ці потреби потрібні мільярди клітин. Але їх виробництво залишається трудомістким процесом. Кваліфікований спеціаліст повинен стежити за кожним етапом росту клітин, забезпечувати їм живильне середовище і відповідні температуру і рівень кисню. Також необхідно ретельно уникати забруднення, до якого клітини дуже чутливі.

Весь процес займає тижні — і цього достатньо лише для потреб одного пацієнта. Якщо клітинна терапія знадобиться десяткам тисяч пацієнтів, для розгортання потрібного виробництва не вистачить ні персоналу, ні лабораторій. Тому завод в Торонто буде частково автоматизований, що значно прискорить процес і дасть можливість вирощувати безліч клітинних ліній одночасно і в ідеальних умовах. За це буде відповідати спеціально навчений штучний інтелект. З часом він навчиться на стільки, що зможе запропонувати власні варіанти оптимізації виробництва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua