Ціни на нафту марки Brent продовжують зростати


Ціни на нафту марки Brent продовжують зростати

Світові ціни на нафту в четвер вранці зростають, інвестори відіграють дані з США про зниження запасів “чорного золота” в країні за минулий тиждень, при цьому стримує зростання цін статистика зростання її видобутку, свідчать дані торгів.

Станом на 06.45 за Києвом вартість лютневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася на 0,58%, до 62,8 долара за барель, ціна січневих ф’ючерсів на нафту марки WTI – на 0,18%, до 56,7 долара за барель.

У середу міненерго США повідомило, що комерційні запаси нафти в країні (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 8 грудня, знизилися на 5,1 мільйона барелів, або на 1,1%, до 443 мільйонів барелів. Це більше від очікуваного зменшення на 0,9%, або на 3,7 мільйона барелів, до 444,3 мільйона барелів. Запаси знижуються четвертий тиждень поспіль.

При цьому показник видобутку показав зростання – на 0,8%, або на 73 тисячі барелів на добу, до 9,78 мільйона барелів на добу. Така динаміка тисне на вартість сировини. Запаси бензину в США також зросли – на 5,7 мільйона барелів, або на 2,6%, до 226,5 мільйона барелів. Аналітики очікували зростання показника лише на 2,5 мільйона барелів.

Крім того, в середу ОПЕК опублікувала грудневу доповідь, в якій ідеться, що картель в листопаді знизив видобуток нафти до 32,45 мільйона барелів на день, виконавши умови угоди ОПЕК+ на 121%. У порівнянні з жовтнем минулого року 11 країн ОПЕК знизили видобуток сумарно на 1,532 мільйона барелів на добу проти обіцяних 1,266 мільйона барелів.

ОПЕК і кілька країн, що не входять до організації (ОПЕК+), домовилися в кінці 2016 року в Відні про скорочення свого видобутку нафти сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу з рівня жовтня 2016 року, з яких 300 тисяч припадають на Росію. Угоду було укладено на перше півріччя 2017 року, а потім продовжено до кінця 2018 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua