НБУ спростив порядок ввезення резидентами в Україну готівкової іноземної валюти


НБУ спростив порядок ввезення резидентами в Україну готівкової іноземної валюти

Національний банк України (НБУ) спростив порядок ввезення резидентами в Україну готівкової іноземної валюти.

Як повідомив НБУ на веб-сайті, в даний час фізичні особи-українці можуть ввозити в країну готівку на суму понад EUR10 тис. в еквіваленті за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі, а також за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у фінансових установах, та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, якщо така мала місце.

Відповідно до постанови правління НБУ №127 від 12 грудня 2017 року “Про внесення зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, яка набирає чинності з 14 грудня, надалі українці зможуть ввозити таку суму без підтверджуючих документів, тобто тільки за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Водночас НБУ уточнює: вивезення за межі України фізичними особами-резидентами готівки на суму понад EUR10 тис. в еквіваленті здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, у разі здійснення такої операції на суму, що перевищує в еквіваленті EUR10 тис.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua