Вчені запропонували замінник золота для оптоелектроніки


Вчені запропонували замінник золота для оптоелектроніки

Міжнародна команда вчених з Росії, Швеції та США знайшла замінник золота і срібла, які використовуються в оптоелектронних пристроях. Ним став недорогий матеріал нітрид титану, який застосовують для золочення церковних куполів.

Для того, щоб оптоелектроніка (наприклад, медичні лазери і біосенсори) працювала швидше і точніше, використовується технологія плазмонного резонансу, при якій електромагнітна хвиля поширюється по всій поверхні металу. При певному куті падіння світла виникає резонанс плазмонів.

Цього ефекту можна досягти в благородних металах, але вони не можуть працювати в діапазоні телекомунікаційних хвиль, який використовується у більшості цифрових технологій. «Більша частина цифрових технологій функціонує в спектрі телекомунікаційних частот, але золото і срібло, широко застосовуване в плазмоніці, не забезпечують такого ефекту», — говорить Сергій Полютов, голова дослідницької групи в Сибірському федеральному університеті.

Сибірські вчені запропонували замінити золото і срібло нітридом титану, речовиною, яка застосовується, зокрема, як зносостійке декоративне покриття куполів церков і зовні нагадує золото. Дослідження цього металу показали, що його коефіцієнт добротності плазмового резонансу в кілька тисяч разів більший, ніж золота. Це означає, що він зберігає енергію краще, а хвильові коливання довше не загасають.

«Нітрид титану має чудові антикорозійні властивості і температурну стабільність, нетоксичний, простий і — на відміну від золота і срібла — дешевий в отриманні, що надзвичайно важливо для його практичного застосування», — говорить один з дослідників, Ілля Рассказов з Іллінойського університету в Урбана-Шампейні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua