Стартап Alauda робить «перший в світі гоночний літаючий автомобіль (відео)


Стартап Alauda робить «перший в світі гоночний літаючий автомобіль (відео)

Австралійський стартап Alauda заявив про намір створити перший в світі гоночний літаючий автомобіль. Хоча при детальному розгляді пристрій є скоріше гоночним квадрокоптером, ніж автомобілем.

У Alauda вже створили зменшений прототип під назвою Alauda Mark 1 Airspeeder. Проведення тестових польотів заплановано на 2018 рік, а в 2019 році очікується поява фінальної версії транспортного засобу. Фінансувати проект планується за допомогою краундфандінгової кампанії на Kickstarter.

У Alauda відзначають, що вони зосередилися на розробці спортивного літаючого транспортного засобу, свого роду «Ferrari для неба». Керівник стартапу Метт Пірсон вважає, що акцент на перегонах і конкуренції буде просувати технологію вперед. У свій час багато споживчих автомобільних технологій зароджувалися в гоночних змаганнях. Аналогічним чином рішення для літаючих автомобілів спочатку з’являться в спорті, а потім перекочують в споживчий сектор, вважають в Alauda.

За словами Пірсона, Alauda працював у закритому режимі протягом 2 років, і тепер стартап готовий поділитися своїми планами з громадськістю. Компанія співпрацює з австралійською владою, щоб забезпечити відповідність свого транспортного засобу правилам повітряного руху. Alauda планує влаштувати перший демонстраційний пілотований політ у січні 2018 року.

Прототип являє собою одномісний літальний апарат, що нагадує за формою гоночний автомобіль. Пристрій оснащений чотирма електричними двигунами потужністю 50 МВт і батарейним блоком від електромобіля Tesla Model S. Транспортний засіб призначений для польотів на малій висоті, він зможе розвивати максимальну швидкість понад 200 км/год. Враховуючи заявлені характеристики, навряд чи Alauda Mark 1 Airspeeder зможе довго перебувати в повітрі. В літальному апараті застосовуються сенсори і роботизовані системи для забезпечення безпеки, в той час як пілот керує поведінкою транспортного засобу.

Alauda Mark 1 Airspeeder не можна назвати автомобілем у звичному розумінні, оскільки на даний момент у нього немає коліс. Також пристрій можна назвати літаком. Самі розробники використовують термін Airspeeder з наукової фантастики (такі літаючі пристрої зустрічалися у всесвіті «Зоряних воєн» і називалися повітряними спідерами або просто спідерами), але водночас описують прототип як «літаючий автомобіль».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua