Німецькі експерти прогнозують зростання залежності Європи від природного газу


Німецькі експерти прогнозують зростання залежності Європи від природного газу

Німеччина та інші країни Європи в майбутньому будуть ще більше, ніж раніше, залежати від поставок природного газу. Про це йдеться в щорічному дослідженні німецького Федерального інституту геологічних наук і сировинних ресурсів (BGR), результати якого опубліковані на сайті відомства у вівторок, 12 грудня.

Проаналізувавши дані за 2016 рік, експерти дійшли висновку, що, незважаючи на те, що європейські країни мають доступ до великого обсягу світових резервів природного газу, “геополітичні ризики залишаються ключовим фактором газопостачання”. У зв’язку з цим “через скорочення видобутку природного газу зростає залежність Німеччини і Європи від імпорту”.

Німеччина є найбільшим у світі імпортером природного газу: в 2016 році майже чверть (23%) загального обсягу поставленого в Європу блакитного палива припала на ФРН, повідомляється в звіті.

При цьому, за даними споживчого порталу Verivox, ціна на електроенергію в Німеччині в наступному році залишиться стабільною. У 2017 році вартість 1 квт/год вперше за останні 12 років опустилася до позначки нижче 6 центів.

До числа найважливіших постачальників природного газу на територію ФРН, крім країн Перської затоки, входить Росія. За даними GBR, на членів Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК) і Співдружності Незалежних Держав (СНД), куди входить і РФ, припадає більша частина загальносвітових резервів природного газу (81%). При цьому майже 54% загального обсягу блакитного палива сконцентровано в Росії, Ірані та Катарі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування