"Укртелеком" позбувся в суді боргу Ахметова перед Ощадбанком


"Укртелеком" позбувся в суді боргу Ахметова перед Ощадбанком

27 листопада Госпсуд м. Києва повністю задовольнив позов ПАТ «Укртелеком» до Ощадбанку та розірвав договір купівлі-продажу цінних паперів №6026-ДД/2015 від 15.09.2015, укладений між ПАТ «Укртелеком» та Ощадбанком.

Суд скасував операції списання, зарахування та переказу 16.03.2017 облігації серії «С», емітентом яких є ТОВ «ЕСУ» (власник «Укртелекома»; кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) в кількості 1 млн. шт., з рахунку в цінних паперах Ощадбанку на користь ПАТ «Укртелеком».

Суд визнав припиненими з 12.05.2016 зобов`язання ПАТ “Укртелеком” за договором купівлі-продажу цінних паперів № 6026ДД/2015 від 15.09.2015 у частині:

- надання розпорядження про зарахування облігацій серії “С”, емітентом яких є ТОВЕСУ”, у кількості 1 млн штук на свій рахунок №300517-UA40003446 у депозитарній установі ПАТПУМБ” не пізніше 15.03.2017;

- оплати загальної вартості облігацій серії “С”, емітентом яких було ТОВЕСУ” у кількості 1 млн штук, визначеної відповідно до пункту 2.1 договору (складається з номінальної вартості (1 млрд грн) та накопиченого відсоткового доходу на номінальну вартість одного цінного паперу станом на день оплати, розрахованого з точністю до однієї копійки відповідно до проспекту емісії облігацій емітента ТОВЕСУ”), в безготівковій формі не пізніше 15.03.2017 шляхом перерахування коштів на рахунок Ощадбанку.

Суд зобов’язав відновити облік облігацій серії «С», емітентом яких є ТОВ «ЕСУ», в кількості 1 млн штук на рахунку в цінних паперах Ощадбанку як власника цінних паперів.
Нагадаємо, в березні ТОВ «ЕСУ» (власник «Укртелекома», кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробило цього.

Як повідомлялося, в 2015 році «Укртелеком» приєднався до переговорів ТОВЕСУ” з Ощадбанком і Укрексімбанком щодо боргу його власника по облігаціям. В результаті «Укртелеком» взяв на себе зобов`язання викупити у них облігації ТОВЕСУ” на 2 млрд грн плюс заплатити відсотки. У заставу держбанкам були передані акції «Укртелекома». Планувалося, що погашення боргів відбудеться за рахунок коштів від продажу 3G-оператора “Тримоб” для «МТС Україна», але ця угода зірвалася.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Ощадбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua