Держкомпанії можуть знову зобов'язати віддавати в бюджет 75% прибутку


Держкомпанії можуть знову зобов'язати віддавати в бюджет 75% прибутку

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує зобов’язати підприємства з держчасткою направити на виплату дивідендів 75% чистого прибутку за 2017 рік.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з проектом постанови Кабміну, який МЕРТ оприлюднило на своєму сайті, виняток, як і в попередньому році, пропонується зробити для Ощадбанку і ПАТ “Укргідроенерго”: вони повинні будуть виплатити до держбюджету дивіденди в розмірі 30% прибутку за 2017 рік.

Ще в листопаді міністерство пропонувало норму дивідендів на рівні 50%, так як такий показник був закладений в проект держбюджету.

Однак в ході його доопрацювання до другого читання уряд 1 грудня дав доручення переглянути цей норматив в сторону підвищення для збалансування держбюджету-2018.

Читайте також: Адміністрація морпортів буде залишати собі більше прибутку – Кабмін

У першому урядовому варіанті держбюджету-2018 від 15 вересня пропонувалося отримати в наступному році дивіденди і відрахування чистого прибутку від усіх держпідприємств на рівні 20 млрд 972,9 млн гривень (все – до загального фонду).

У доопрацьованому варіанті держбюджету-2018 від 1 грудня ця сума зросла до 34 млрд 823,4 млн гривень, у тому числі до загального фонду – до 34 млрд 423,4 млн гривень.

Крім того Верховна Рада під час ухвалення держбюджету-2018 в цілому врахувала поправку представника бюджетного комітету Максима Курячого (фракція партії “БПП”) про необхідність для виконання закону про держслужбу збільшити витрати на 548 млн гривень на ряд відомств, перш за все на зарплату за рахунок додаткових надходжень чистого прибутку держпідприємств та їх дивідендів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua