Річний прибуток Trafigura впав до мінімуму за 7 років


Річний прибуток Trafigura впав до мінімуму за 7 років

Один з найбільших сировинних трейдерів в світі Trafigura Group Pte Ltd. скоротив чистий прибуток у 2017 фінансовому році до мінімуму за сім років, оскільки рекордно високі результати на ринку металів не змогли компенсувати низьку рентабельність нафтового підрозділу.

Як повідомляється в прес-релізі групи, її чистий прибуток за підсумками 12 місяців, що завершилися 30 вересня, скоротився на 9%, до $887 млн порівняно з $975 млн за такий же період роком раніше. При цьому Trafigura в 2017 фінроці зафіксувала одноразовий прибуток у розмірі $135,7 млн за борговими паперами, пов’язаними з її інвестиціями в приватний портовий термінал в Бразилії.

Між тим прибуток до податкових, процентних та амортизаційних виплат (EBITDA), який сама Trafigura вважає більш показовим, зменшився на 3% – до $1,58 млрд.

Річна виручка збільшилася на 39% – з $98 млрд до $136 млрд, відображаючи як підвищення цін на сировинні товари, так і збільшені обсяги торгів – в цілому на 25%, до 325,9 млн тонн.

Валовий прибуток групи знизився на 2%, до $2,2 млрд. В тому числі в сфері торгівлі нафтою валовий прибуток впав на 22%, до $1,1 млрд.

Обсяг торгів нафтою і нафтопродуктами зріс на 25% – з 4,3 млн до більш ніж 5,3 млн барелів на добу, нового максимуму для компанії. Trafigura збільшила торгівлю нафтою з Індією вдвічі.

Нафтотрейдери, включаючи Trafigura, Vitol, Glencore, фіксували високі прибутки на тлі обвалу цін на нафту з більш ніж $100 за барель у 2014 році до менш ніж $30 за барель у 2016 році. Однак у міру відновлення нафтового ринку волатильність знизилася, як і рентабельність трейдерів в цьому сегменті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua