Бюджет-2018: звідки візьмуться "зайві" гроші і скільки отримають українці


Бюджет-2018: звідки візьмуться "зайві" гроші і скільки отримають українці

Бюджет України на наступний рік вперше може перевищити трильйон гривень. За даними Кабінету міністрів, в остаточному варіанті законопроекту про державний бюджет України 2018 року, з урахуванням поправок, прийнятих в день голосування, дохідна частина складе 1,2 трильйона гривень, повідомляє “Сегодня”.

У проекті держбюджету, який був підготовлений до другого читання, доходи були заплановані на рівні 913,6 млрд грн, а витрати – на рівні 988,6 млрд грн. Тобто витрати перевищували плани по доходах на 75 млрд грн. Така цифра не перевищувала узгоджений з ЄС показник дефіциту бюджету в 2,4% ВВП.

При цьому Кабмін повідомив, що граничний обсяг дефіциту бюджету в 2018 році визначено в сумі 81,9 млрд грн. Така цифра вказана в проекті держбюджету, підготовленому до другого читання. При прогнозному зростанні номінального ВВП до 3 трлн 247,7 млрд грн дефіцит становить 2,52% ВВП. Нагадаємо, за домовленостями з ЄС, дефіцит держбюджету в 2018 році не повинен перевищувати 2,5% ВВП.

Читайте також: Верховна Рада прийняла держбюджет-2018

Напередодні голосування за бюджет парламент затвердив низку поправок до Податкового кодексу України. За розрахунками Кабміну, в основному завдяки саме цим поправкам дохідна частина бюджету зможе зрости до 1,2 трлн грн.

Перш за все, було проіндексовано ставки податків, встановлених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексу споживчих цін та цін виробників промислової продукції.

Одним з джерел додаткових доходів до бюджету, як планується, стануть сигарети, які подорожчають. Депутати проголосували за збільшення акцизів на тютюнові вироби з 20 євро/1000 шт. майже до 26 євро в 2018 році.

У наступні роки акцизи будуть дорожчати на 20% щорічно, поки мінімальне податкове зобов’язання для сигарет не досягне показника 90 євро за 1000 штук – мінімального рівня, який діє в ЄС, за даними Кабміну.

Цифри прожиткового мінімуму на наступний рік не змінилися, в порівнянні з першим варіантом бюджету, який був презентований в грудні. Нагадаємо: з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум підвищився до 1700 грн на місяць. Такий же показник збережеться до 1 липня 2018 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua