Розроблено двовимірний транзистор на паперовій основі


Розроблено двовимірний транзистор на паперовій основі

Команді вчених з Техаського університету вдалося створити високопродуктивні двовимірні транзистори на паперовій основі. За словами дослідників, їх транзистори можуть бути використані у сфері IoT, а також для створення абсолютно нових пристроїв, пише Phys.org.

Санджен Парк і Діжі Аківанд, вчені з Техаського університету, представили своє відкриття на Міжнародній конференції з електроніки, що відбулася на початку грудня недалеко від Вашингтона. Їм вдалося створити дисульфідні транзистори з графену і молібдену на основі зі звичайного паперу. Електроніка на паперових носіях сьогодні використовується досить рідко: в основному в іграшках і пакувальних бірках. На думку вчених, це може скоро змінитися, оскільки їх відкриття дозволить створювати абсолютно нові пристрої з великою кількістю можливостей.

Пластик і напівпровідники, традиційно використовувані для виготовлення транзисторів, можуть без проблем витримувати виробничий процес і стабільно працювати. Але ці матеріали коштують значно дорожче за папір. Папір не використовується як основа для транзисторів з очевидних причин: вона не проводить струм, промокає і горить при виробничих температурах. Але дослідникам вдалося знайти покриття, яке змогло обійти ці проблеми.

Після довгих пошуків і випробувань вчені вирішили використовувати поліімід — полімер, який сьогодні застосовується як основа для деяких друкованих електронних пристроїв. Він дає паперу гладку поверхню і робить його водонепроникним. Крім того, новий матеріал захищає папір від займання, дозволяючи витримувати температуру до 230 °C.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування