В ЄС дозволили блокувати продаж через Amazon і eBay


В ЄС дозволили блокувати продаж через Amazon і eBay

Європейський суд (вища судова інстанція ЄС) в середу підтримав люксові бренди, дозволивши їм обмежувати онлайн-продаж товарів в Європейському союзі через такі платформи, як Amazon.com Inc. і eBay Inc.

Як говориться в рішенні суду, такі дії не є порушенням антимонопольного законодавства ЄС, якщо кінцевою метою є захист іміджу бренду і збереження сприйняття його продукції як предметів розкоші.

«Якість люксових товарів є не просто результатом їх матеріальних характеристик, але також привабливості і престижного іміджу, що додає їм ореол розкоші, — зазначається у рішенні Європейського суду. — Цей ореол є важливим аспектом таких товарів, дозволяючи споживачам відрізняти їх від інших аналогічних товарів».

Дане рішення може вплинути на десятки антимонопольних розглядів в Європі, пов’язаних з тим, що виробники намагаються обмежити розповсюдження своїх товарів, повідомляє Financial Times.

Прецедентною стала суперечка американського виробника косметики та парфумерії Coty Inc. і німецького рітейлера Parfumerie Akzente GmbH, який продає продукцію Coty (у тому числі марок Calvin Klein, Marc Jacobs і Chloe) через Amazon. Coty подала позов до німецького суду, в якому стверджувалося, що подібна практика заборонена умовами договору. Німецькі судді передали справу за інстанцією до Європейського суду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua