Валютні резерви Китаю зросли в листопаді 10-й місяць поспіль


Валютні резерви Китаю зросли в листопаді 10-й місяць поспіль

Валютні резерви Китаю в листопаді 2017 року збільшилися за підсумками десятого місяця поспіль, демонструючи найбыльш тривале підвищення з періоду, що завершився в червні 2014 року, проте темпи зростання були слабкішими за очікування ринку.

Згідно з даними Народного банку Китаю (НБК), обсяг резервів зріс на $10,1 млрд порівняно з жовтнем – до $3 трлн 119,3 млрд, оновивши максимум з жовтня 2016 року. Підйом прискорився з $700 млн у жовтні.

Економісти, опитані агентством Bloomberg, прогнозували підйом китайських резервів до $3 трлн 123,5 млрд.

На початку поточного року відтік капіталу з Китаю вважався одним з найбільш істотних ризиків, однак китайській владі вдалося скоротити його завдяки жорстким заходам контролю. При цьому зміцнення юаня щодо долара США в цьому році скорочує необхідність використання коштів з валютних резервів для підтримки курсу нацвалюти, відзначають експерти.

Юань подорожчав на 5% до долара США з початку 2017 року. У 2016 році НБК витратив близько $320 млрд резервів на підтримку курсу нацвалюти, при цьому юань продемонстрував найзначніше падіння з 1994 року – на 6,5%.

Валютні резерви Китаю є найбільшими в світі. У період з 1980 року по 2016 рік їх розмір становив в середньому $890,75 млрд. Рекордного обсягу резерви досягли в червні 2014 року – майже $4 трлн, рекордний мінімум був зафіксований у грудні 1980 року – $2,26 млрд.

У січні 2017 року обсяг резервів в КНР опускався нижче $3 трлн вперше за шість років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua