НБУ звільнив ліквідність банків


НБУ звільнив ліквідність банків

Національний банк вирішив скасувати вимогу щодо наявності обов’язкових резервів, які банки повинні зберігати на коррахунку в центробанку щоденно на початок операційного дня.

“Кожен банк повинен був тримати на коррахунку банку на початок дня 40% від суми коштів, що підлягає обов’язковому резервуванню і зберіганню в період утримання. Згідно з рішенням правління НБУ, цей показник буде знижено до 0%”, – заявили у Нацбанку.

Регулятор також скасував норму про дозволену кількість випадків зниження щоденних залишків обов’язкових резервів на коррахунку банку протягом трьох періодів утримання коштів.

Період утримання обов’язкових резервів залишився з 11 числа поточного та до 10 числа наступного місяця.

Читайте також: НБУ ввів ризик-орієнтований підхід до проведення фінмоніторингу банків

Надалі банки при виконанні вимог обов’язкових резервів будуть зобов’язані дотримуватися встановленого нормативу обов’язкового резервування тільки в середньому за відповідний період утримання.

Нормативи обов’язкового резервування як і раніше становлять 6,5% для депозитів юридичних і фізичних осіб у національній та іноземній валютах на вимогу, а також коштів на поточних рахунках, і 3% – для строкових депозитів юридичних і фізичних осіб у національній та іноземних валютах.

Відповідні зміни затверджені рішенням правління НБУ №752-рш від 23 листопада і набирають чинності з 25 грудня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування