Новий вид цементу дозволить створювати хмарочоси в милю заввишки


Новий вид цементу дозволить створювати хмарочоси в милю заввишки

Вчені з Констанцського університету в Німеччині заявляють, що створили цемент, стійкий до руйнувань. Він дозволить будувати хмарочоси в 10 разів вищі, ніж сьогоднішні найвищі. Все через те, що вчені змінили структуру основного сполучного елемента цементу, пише Digital Trends.

Вчені займалися розробкою нового цементу, позбавленого недоліків, притаманних тому, що сьогодні використовується в будівництві. В першу чергу вони хотіли впоратися з тріщинами, які утворюються в матеріалі при дуже високому тиску. Такий цемент можна було б використовувати не тільки для будівництва раніше небачених хмарочосів, але і для різних сейсмостійких споруд високої міцності. Рішення знайшлося після вивчення особливих істот, що живуть під водою.

«Ми змінили наноструктуру цементу, зробивши її більш впорядкованою. Нова структура була запозичена у морських їжаків. Ми вивчили їхні шипи, чия структура нагадує упорядковану стіну з окремих цеглин. Цю модель ми перенесли на наше дослідження. Головним нашим досягненням стало те, що ми навчилися запобігати руйнуванню кристалів гідросиліката кальцію — основного сполучного елемента в цементі. Нам вдалося створити перший впорядкований гідросилікат кальцію» , — розповідає професор Гельмут Кельфен.

Вчені пояснюють, що їхнє відкриття надає цементу еластичності. Звичайний матеріал показує більшу міцність на стиск, але при розтягненнях і вигинах він руйнується. Їх упорядкована структура дозволила посилити міцність на розтяг за рахунок своєї упорядкованості. Тести показали, що цемент, створений за новою технологією, може бути у 40-100 разів сильніше того матеріалу, що використовують сьогодні. Єдина проблема — вартість. Вчені говорять, що сьогодні технологія буде дорого обходитися, якщо її використовувати масштабно. Тому вони припускають, що розвинути її можна у вигляді присадок до цементу, що підвищують міцність.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування