НБУ погодив продаж своїх заставних активів на "голландських аукціонах"


НБУ погодив продаж своїх заставних активів на "голландських аукціонах"

Національний банк погодив запропонований Фондом гарантування вкладів спосіб і порядок продажу закладених в НБУ активів неплатоспроможних банків номінальною вартістю 14,1 млрд гривень, які раніше в рамках пілотного проекту з пакетного продажу активів виставлялися на торги на американських First Financial Network (FFN) і The Debt Exchange (DebtX).

“Проаналізувавши попередній досвід, правління Національного банку дійшло висновку, що реалізація закладених кредитів з покроковим, обмеженим у часі і розмірі зниженням ціни не є ефективним та доцільним, враховуючи значний розрив між стартовою ціною продажу, встановленою ФГВФО, і пропозиціями учасників торгів. Сподіваємося, що “голландська модель” аукціону виявиться більш успішною.

Національний банк також вітає прийняття ФГВФО підходу до реалізації кредитів пулами, що відповідає кращим світовим практикам і є вимогою меморандуму з Міжнародним валютним фондом”, – зазначив директор департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник.

На першому етапі ФГВФО здійснюватиме продаж цих активів окремими лотами в системі “ProZorro.Продажі” за “голландською моделлю”.

На другому етапі непродані кредити знову будуть об’єднані в пули і передані для реалізації за “голландською моделлю” компаніям FFN і DebtX.

У вересні 2017 року на продаж було виставлено два пули – права вимоги за кредитами неплатоспроможних банків, що знаходяться в заставі НБУ.

До реалізації були залучені дві компанії FFN і DebtX.

Стартові ціни продажу, встановлені ФГВФО, становили 600 млн гривень і 800 млн гривень відповідно.

Проте торги не відбулися: за одним з пулів на участь у торгах не подався жоден учасник, за другим – надані цінові пропозиції були значно нижче стартової ціни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua