Залежність від смартфона змінює хімію мозку


Залежність від смартфона змінює хімію мозку

Фахівці Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA) виявили, що залежність від інтернету і смартфона змінює хімічний склад мозку підлітків і може викликати депресію і підвищену тривожність.

За даними недавнього дослідження центру Pew Research, 46% американців зізналися, що не можуть жити без своїх смартфонів. Таке твердження більше схоже на перебільшення, але, тим не менш, все більше людей залежать від своїх мобільних телефонів і іншої електроніки, коли справа стосується отримання нової інформації, спілкування та розваг. Найбільше побоювання викликає, природно, молодь, яка занадто багато часу проводить, втупившись в екран.
Для того щоб розібратися, чи дійсно мозок підлітків зазнає змін під впливом тривалого занадто великого захоплення мобільними технологіями, професор Хен Сук Сео і його колеги провели магнітно-резонансну спектроскопію 19 юнаків та дівчат, яким був поставлений діагноз «залежність від інтернету або смартфона». Ще 19 підлітків служили контрольною групою.

Вчені виміряли рівень гамма-аміноолійної кислоти (GABA), нейромедіатора, що пригнічує або уповільнює сигнали мозку (а також впливає на зорові і моторні функції), і глутамат-глютаміна (Glx), нейромедіатора, який приводить нейрони в більш електрично збуджений стан.

Результати показали, що, порівняно зі здоровими тінейджерами, співвідношення GABA до Glx у передній поясній корі мозку пацієнтів із залежністю було підвищене. Схожі показники виникають у осіб, які страждають на депресію і тривогу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua