Робот Софія збирає кошти на «всесвітній ШІ»


Робот Софія збирає кошти на «всесвітній ШІ»

Гуманоїд Софія, яка здобула особливу популярність останнім часом, залучає гроші на створення «Всесвітнього ШІ», пише Inverse. Робот закликав усіх брати участь у краудфандінгу проекту SingularityNET, який створює відкриту ШІ-платформу. За придбані інвесторами токени можна буде придбати послуги і продукти на майданчику «Всесвітнього ШІ».

Компанія розповідає, що хоче створити «глобальний мозок» — систему з ШІ-алгоритмів і обчислювальних потужностей, яка зможе вирішувати найрізноманітніші проблеми розробників, компаній і ентузіастів. Зацікавлені клієнти зможуть користуватися потужністю глобального ШІ, заплативши токенами. Розробники, які бажають заробити, зможуть спробувати додати свої рішення до загальної бібліотеки. Система буде відкритою і вільною від влади ШІ-гігантів. За планами вона буде постійно зростати, а розробники будуть зацікавлені в її розвитку. Виходить своєрідний ШІ-маркетплейс на основі блокчейна.

Ідея проекту належить експерту в робототехніці і відомому ШІ-розробнику Бену Герцелю. Він хоче зруйнувати олігополію на ринку штучного інтелекту. Мета SingularityNET – створити децентралізовану мережу для ШІ. У кожній з її комірок буде по алгоритму, а за всією мережею не буде стояти корпорацій або урядів, які використовують її для своїх корисливих потреб.

На думку творця, ШІ не повинен належати величезним корпораціям, що скуповують найкращі розуми. За кожним з ШІ повинні бути люди. Тільки такий ШІ буде корисним і прозорим для суспільства. Якщо ж алгоритм з людським рівнем розуму буде створений корпорацією, то вона в першу чергу використає його для отримання додаткового прибутку з населення, шляхом обману й введення в оману. Уряд, природно, використає його для стеження за громадянами.

На цій платформі зможе запропонувати свої послуг як дрібний розробник з Африки, так і велика компанія, якщо захоче на рівних розміщувати тут свої продукти. Герцель каже, що блокчейн зможе забезпечити чесну конкуренцію і підштовхнути подальший розвиток ШІ. Спочатку будуть з’являтися прості рішення на кшталт алгоритмів комп’ютерного зору або розпізнавання голосу, але в перспективі платформа допоможе розвинутися розробникам, тут з’являться більш серйозні рішення. На децентралізованому майданчику ні держава, ні умовний Google не зможуть контролювати і змінювати процес. Програмісти, чиї рішення будуть справді гарними, зможуть без перешкод заробляти на них. Таку технологічну утопію малює Бен Герцель, очікуючи ICO.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування